Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

6. ОПТИКА

 

6.1. ХВИЛЬОВА ОПТИКА

 

6.1.7. ПОЛЯРИЗАЦІЯ СВІТЛА

 

Електромагнітна світлова хвиля називається природною (неполяризованою), оскільки вздовж променя коливання і відбувається у всіх площинах, перпендикулярних до напряму променя (рис. 39, а).

Виділення коливань і в певних площинах, перпендикулярних до променя, називається поляризацією світла, а хвилі називаються плоскополяризованими. Пристрій, який перетворює природне світло в поляризоване, називається поляризатором (рис. 39, б). Поляризатором є кристал турмаліну, який пропускає світло з коливаннями і тільки в певних площинах, перпендикулярних до осі кристала.

 

Рис. 39

 

Виявляється поляризація за допомогою аналізатора (другого кристала турмаліну).

Якщо осі кристалів розташовані взаємно перпендикулярно, світло не проходить.

При відбиванні й заломленні світла відбувається часткова поляризація світла — коливання і в одній площині перевищують коливання в інших площинах.

Тангенс кута падіння світлової хвилі, при якому відбувається максимальна часткова поляризація заломленого променя, дорівнює абсолютному показнику заломлення відбивного середовища (закон Брюстера):

Поляризація світла — важливий доказ поперечності світлових хвиль, їхньої електромагнітної природи.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.