Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

6. ОПТИКА

 

6.2. ГЕОМЕТРИЧНА ОПТИКА

 

6.2.7. СФЕРИЧНІ ДЗЕРКАЛА

 

Увігнуте дзеркало — збирає пучок світла після відбивання, опукле — розсіює.

Формула сферичного дзеркала:

Рівняння спряжених точок і зображення предмета у сферичних дзеркалах за умови параксіальності променів такі самі, як для сферичних лінз.

Промінь, який падає в оптичний центр сферичного дзеркала, відбивається від дзеркала під кутом, рівним куту падіння. Хід променів для випадку ввігнутого дзеркала (паралельний оптичній осі пучок променів — параксіальні промені) зображений на рис. 55, а; для опуклого дзеркала — на рис. 55, б.

 

Рис. 55


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.