Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

6. ОПТИКА

 

6.3. ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА СПЕКТРИ

 

6.3.2. ІНФРАЧЕРВОНІ ТА УЛЬТРАФІОЛЕТОВІ ПРОМЕНІ

 

Інфрачервоні промені — випромінювання з довжиною хвилі λi.ч, більшою, ніж довжина хвилі λч червоного видимого випромінювання:

Джерело інфрачервоних променів — будь-яке нагріте тіло.

Основна дія інфрачервоних променів — теплова: нагрівання тіл, на які вони потрапляють. Фотохімічна дія — на спеціальні фотоматеріали (фотографія в інфрачервоних променях).

Ультрафіолетові промені — випромінювання з меншою довжиною хвилі λу.ф (більшої частоти ν), ніж довжина хвилі λф фіолетового видимого випромінювання:

Джерела ультрафіолетових променів: тіло, нагріте понад 150 °С, електричний розряд у парах ртуті та ін.

Основний вплив ультрафіолетових променів — хімічний та біологічний (руйнування сітківки ока, вироблення в шкірі вітаміну D, руйнування бактерій).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.