Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

6. ОПТИКА

 

6.3. ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА СПЕКТРИ

 

6.3.3. РЕНТГЕНІВСЬКІ ПРОМЕНІ

 

Рентгенівські промені — випромінювання з довжиною хвилі, яка менша, ніж в ультрафіолетових хвиль:

Джерела рентгенівських променів

1. Основне рентгенівське випромінювання — гальмівні рентгенівські промені, які випромінюються швидкими електронами при різкому їх гальмуванні. У рентгенівській трубці (рис. 27) — гальмування електронів при їх зіткненні з антикатодом (А) приводить до випромінювання рентгенівських променів.

Енергія електрона

Гальмівне випромінювання має неперервний спектр — рентгенівський суцільний спектр.

 

 

Рис. 56

 

2. Характеристичне рентгенівське випромінювання — випромінювання суворо певних частот атомами антикатода внаслідок їх збудження при бомбардуванні швидкими електронами.

Основні властивості рентгенівських променів — їхня велика проникна здатність в речовини, іонізація атомів, фотохімічний і біологічний вплив.

У медицині використовуються рентгенівські промені з великою довжиною хвилі — м’яке рентгенівське випромінювання: рентгенодіагностика — U ~ 60 кВ.

У техніці для просвічування рентгенівськими променями деталей машин і механізмів, дослідження будови кристалів (рентгено-структурний аналіз) використовуються рентгенівські промені більш високих частот — жорсткі рентгенівські промені: рентгенодефектоскопія и до 2000 кВ.

Іонізація атомів живого організму рентгенівськими променями спричиняє променеву хворобу. Захист від рентгенівських променів — товстий шар свинцю, просвинцьованої гуми.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.