Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

6. ОПТИКА

 

6.3. ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА СПЕКТРИ

 

6.3.4. СПЕКТРИ ВИПРОМІНЮВАННЯ. СПЕКТРИ ПОГЛИНАННЯ

 

Дисперсні спектри (див. с. 214, п. 6.1.2).

Спектр випромінювання розжареним тілом у твердому чи рідкому стані суцільний.

Якщо речовину розжарити до газоподібного атомарного стану, спектр випромінювання лінійчатий (окремі лінії, які відповідають певним частотам випромінювання світла).

При пропусканні білого світла крізь «холодний» невипромінюючий або слабо випромінюючий газ спостерігається суцільний спектр, пронизаний темними лініями,— спектр поглинання.

Газ поглинає найбільш інтенсивно світло такої довжини хвиль, які сам випромінює в сильно нагрітому стані.

Лінії поглинання повністю відповідають лініям у спектрі випромінювання для даного хімічного елемента.

Спектр Сонця — це спектр поглинання: суцільний спектр від дуже розжарених надр Сонця, пронизаний темними лініями поглинання, обумовленими поглинанням світла у фотосфері Сонця. Темні лінії в спектрі Сонця називаються фраунгоферові лінії (за прізвищем винахідника).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.