Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КВАНТОВА ФІЗИКА. ЕЛЕМЕНТИ ТЕОРІЇ ВІДНОСНОСТІ

 

3. АТОМ ТА АТОМНЕ ЯДРО

 

3.5. ТЕОРІЯ БУДОВИ ЯДРА

 

Теорія будови ядра (Д. Іваненко, В. Гейзенберг та ін.). Ядро кожного атома складається тільки з протонів та нейтронів (нуклонів). У ядрах деяких атомів вони можуть перетворюватися один в одного:

— при перетворенні протона в нейтрон випромінюються позитрон і нейтрино:

при перетворенні нейтрона в протон випромінюються електрон й антинейтрино — нейтральна частинка з дуже малою масою спокою:

У ядрі протони і нейтрони міцно зв'язані внутрішньоядерними силами, які є проявом сильних взаємодій.

Ядерні сили спостерігаються на відстані 10-14 —10-15 м. Ядерні сили між двома протонами в атомному ядрі в 100 разів більші за кулонівські.

Протони і нейтрони в ядрі безперервно обмінюються частинками π-мезонами (π+, π - , π°) — так звана обмінна взаємодія.

А — масове число атома (заокруглена до цілого відносна атома маса), що дорівнює числу нуклонів у ядрі.

Z — число протонів у ядрі (порядковий номер елемента в таблиці Менделєєва).

N = А- Z — число нейтронів у ядрі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.