Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

МЕХАНІКА

4. ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ

 

4.8. УМОВИ ПЛАВАННЯ ТІЛ

 

Поведінка тіла

Тіло

неоднорідне

однорідне

Тоне

Спливає

Плаває всередині рідини

Плаває на поверхні рідини (часткове занурення)

 

Плавання суден.

Важкі вантажі та двигуни розташовуються у нижній частині судна, щоб центр ваги 2 був нижче від точки прикладення архімедової сили 1, що забезпечує стійкість судна (при нахилі судна А і стають парою сил, які повертають судно у вертикальне положення) (рис. 63).

 

Рис. 63

 

Вага води, витискувана судном до ватерлінії (найбільша допустима осадка, відзначена на корпусі червоною лінією), яка дорівнює силі тяжіння, що діє на судно з вантажем, називається водотоннажністю судна.

Якщо від водотоннажності відняти вагу самого судна, то дістанемо вантажопідйомність судна:

Різниця між вагою 1 м3 повітря і вагою того самого об'єму іншого газу називається підйомною силою 1 м3 газу:

Визначення густини тіла методом гідростатичного зважування:

 

де Р і Р' — вага тіла відповідно в повітрі та в рідині.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.