Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА

 

3. ВЛАСТИВОСТІ ПАРИ

 

3.1. ПАРА. ВИПАРОВУВАННЯ І КОНДЕНСАЦІЯ

 

Пара — це газоподібний стан речовини, у який можуть переходити як рідини (випаровування) (рис. 10), так і тверді тіла (сублімація).

 

Рис. 10

 

Випаровування — процес перетворення рідини на пару. Відбувається за будь-якої температури. Рідина при випаровуванні охолоджується, оскільки її покидають «найшвидкіші» молекули, які розташовані ближче до поверхневого шару. Значна частина кінетичної енергії руху молекул витрачається на роботу виходу (Ek > Авих).

Для того щоб температура рідини при випаровуванні не знижувалась, до неї треба підводити тепло.

Швидкість випаровування залежить від:

1) виду рідини;

2) температури рідини;

3) площі вільної поверхні;

4) наявності вітру.

Конденсація — процес перетворення пари на рідину.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.