Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА

3. ВЛАСТИВОСТІ ПАРИ

3.4. КИПІННЯ. ПЕРЕГРІТА РІДИНА


Кипінням називається процес швидкого утворення й збільшення бульбашок насиченої пари, які прориваються крізь вільну поверхню.

Або:

Кипіння — пароутворення, яке відбувається як у всьому об’ємі рідини, так і з її поверхні за сталої температури, названої температурою кипіння.

Умова кипіння:

1) Рідина кипить, коли тиск насиченої пари дорівнює зовнішньому тиску на рідину. Температура кипіння води дорівнює 100 °С при нормальному атмосферному тиску:

2) Температура кипіння рідини залежить від виду рідини, наявності домішок, зовнішнього тиску на рідину.

3) При зменшенні зовнішнього тиску температура кипіння знижується, і навпаки. Якщо з рідини видалити розчинене повітря (багатократним кип’ятінням) і можливі центри пароутворення (пилинки, іони тощо), то можна зробити температуру рідини, дещо вищою від температури кипіння. Такий стан називається перегрітою рідиною. Перегріту рідину також можна одержати за умови, якщо зовнішній тиск стане меншим порівняно з тиском насиченої пари при даній температурі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити