Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

1. ОСНОВИ ЕЛЕКТРОСТАТИКИ

 

1.1. ЕЛЕКТРИЧНИЙ ЗАРЯД. ЗАКОН ЗБЕРЕЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНОГО ЗАРЯДУ

 

Електричний заряд (q) — фізична величина, яка характеризує властивість тіл і частинок вступати в електромагнітну взаємодію. Розрізняють позитивні та негативні заряди.

Мінімальний електричний заряд, що існує у природі,— це заряд елементарних частинок — електронів (е). Електричний заряд будь-якого тіла дорівнює цілому числу елементарних зарядів (е).

Одиниця заряду в СІ — 1 Кл (1 кулон):

1 кулон — це заряд, що протікає через поперечний переріз провідника протягом 1 с при силі постійного струму в 1 А.

Закон збереження заряду. Алгебраїчна сума зарядів усіх тіл ізольованої системи залишається незмінною при будь-яких процесах чи явищах усередині системи:


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.