Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

1. ОСНОВИ ЕЛЕКТРОСТАТИКИ

 

1.4. ЕЛЕКТРИЧНЕ ПОЛЕ У РЕЧОВИНІ

 

За здатністю проводити електричні заряди всі речовини умовно поділяються на провідники, діелектрики (непровідники), напівпровідники.

Речовини, де електричні заряди вільно пересуваються, називаються провідниками. Ними є ґрунт, тіло людини, усі метали у твердому та рідкому станах, водні розчини солей, кислот, лугів, розплавлені солі та іонізовані гази.

В інших речовинах, названих діелектриками, електричні заряди, надані їм, залишаються на тих самих місцях. Діелектриками є янтар, ебоніт, каучук, фарфор, повітря, сухе дерево, капрон тощо.

Є група речовин, які називаються напівпровідниками. За кімнатної температури напівпровідники мають хоч і дуже малу, проте помітну електропровідність, тобто здатні проводити електричний струм. З підвищенням температури (або при опромінюванні) їх електропровідність зростає. Напівпровідники займають проміжне місце між провідниками і діелектриками. До напівпровідників належать селен, кремній, германій, закис міді.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.