Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

1. ОСНОВИ ЕЛЕКТРОСТАТИКИ

 

1.4. ЕЛЕКТРИЧНЕ ПОЛЕ У РЕЧОВИНІ

 

1.4.1. ПРОВІДНИКИ В ЕЛЕКТРОСТАТИЧНОМУ ПОЛІ (ЕЛЕКТРОСТАТИЧНА ІНДУКЦІЯ)

 

Розглянемо металевий провідник в електричному полі.

Металевий провідник складається із позитивних іонів, закріплених у вузлах кристалічних ґраток, і вільних електронів, які хаотично рухаються в ґратках.

Під впливом зовнішнього електричного поля 0 вільні електрони переміщуються в напрямку, протилежному напрямку 0. На кінцях провідника виникають заряди: уздовж поля — позитивні (надлишкові iони), проти поля — негативні (надлишок вільних електронів), які утворюють внутрішнє поле 1. Процес урівноважується, коли Е1 = Е0. Усередині провідника Е = Е0 — Е1 = 0, а на його кінцях виникають різнойменні заряди, однакові за модулем (рис. 7):

 

Рис. 7

 

Електростатичний захист — ізоляція від електростатичного поля металевою сіткою і т. п., яка оточує, наприклад, тіло людини, електролампу (рис. 8).

 

Рис. 8


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.