Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

1. ОСНОВИ ЕЛЕКТРОСТАТИКИ

 

1.4. ЕЛЕКТРИЧНЕ ПОЛЕ У РЕЧОВИНІ

 

1.4.2. ДІЕЛЕКТРИКИ В ЕЛЕКТРОСТАТИЧНОМУ ПОЛІ (ПОЛЯРИЗАЦІЯ ДІЕЛЕКТРИКА)

 

Якщо діелектрик складається із полярних молекул (тобто молекули є диполями: на одному кінці переважає позитивний заряд, на другому — негативний), то зовнішнім електричним полем вони орієнтуються вздовж ліній поля (рис. 9, а).

У зовнішньому полі у всіх діелектриків відбувається поляризація молекул (електронні оболонки в атомах і молекулах зміщуються в напрямку, протилежному 0). При цьому всередині діелектрика різнойменні заряди диполів взаємно компенсуються, а на поверхні утворюються нескомпенсовані зв'язані заряди диполів. Вони утворюють поле Е1 < Е0 (рис. 9, б):

Рис. 9

 

Поляризація діелектрика — це виникнення в ньому поля 1 зв’язаних зарядів, яке послаблює зовнішнє поле 0.

Діелектрична проникність (ε) середовища — це число, яке визначає, у скільки разів напруженість зовнішнього поля 0 більша від напруженості поля в діелектрику. Її величина залежить від виду матеріалу середовища:


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.