ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018 - ФІЗИКА КОМПЛЕКСНЕ ВИДАННЯ

Частина I НАВЧАЛЬНИЙ ДОВІДНИК — З ПРИКЛАДАМИ ТА ЗАВДАННЯМИ

МЕХАНІКА

4. ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ

4.1. ТИСК. СИЛА ТИСКУ

Тиск — це фізична величина, яка характеризує результат дії сили і дорівнює відношенню сили, що діє перпендикулярно до поверхні, до площі цієї поверхні:

р = .

Тут р — тиск, F1 — модуль сили, що діє на поверхню, перпендикулярно до цієї поверхні; S — площа поверхні, па яку діє ця сила.

♦ Одиниця тиску в СІ — паскаль (Па):

1 Па =

Сила тиску - сила, яка діє перпендикулярно до поверхні: Fтиску = pS.

♦ Тверде тіло створює тиск тільки на ту частину поверхні, якої воно торкається.

♦ Рідина завдяки плинності створює тиск як на дно, так і на стінки посудини, в якій вона знаходиться.

♦ Тиск газу на стінки посудини створюється чисельними ударами молекул цього газу. Зі збільшенням концентрації молекул газу та його температури, тиск газу збільшується.

♦ У стані рівноваги тиск усередині рідини та газу на одному рівні однаковий в усіх напрямках.

Закон Паскаля: тиск, створюваний на поверхню нерухомої рідини (або па газ), передається рідиною (газом) однаково в усіх напрямках.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.