ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018 - ФІЗИКА КОМПЛЕКСНЕ ВИДАННЯ

Частина I НАВЧАЛЬНИЙ ДОВІДНИК — З ПРИКЛАДАМИ ТА ЗАВДАННЯМИ

МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА

3. ВЛАСТИВОСТІ ПАРИ

3.1. ПАРА. ВИПАРОВУВАННЯ І КОНДЕНСАЦІЯ

Пара — це газоподібний стан речовини, у який можуть переходити як рідини (випаровування) (рис. 3.1), так і тверді тіла (сублімація).

Рис. 3.1

Пароутворення — процес перетворення рідини на пару.

Випаровування — процес пароутворення з вільної поверхні рідини.

♦ Випаровування відбувається за будь-якої температури.

♦ Рідина при випаровуванні охолоджується, оскільки її покидають «найшвидші» молекули.

Щоб температура рідини при випаровуванні не знижувалась, до неї треба підводити тепло.

♦ Швидкість випаровування залежить від:

1) роду рідини — чим слабше сили міжмолекулярної взаємодії рідини, тим швидше ця рідина випаровується;

2) температури рідини — зі збільшенням температури швидкість випаровування збільшується, адже збільшується кількість швидких молекул, які можуть подолати сили міжмолекулярної взаємодії та покинути рідину;

3) площі вільної поверхні рідини — зі збільшенням площі вільної поверхні швидкість випаровування збільшується, оскільки на поверхні рідини буде більше молекул, які мають достатню кінетичну енергію;

4) наявності вітру — чим більша швидкість руху повітря над поверхнею рідини, тим швидше ця рідина випаровується, оскільки назад в рідину повертається менша кількість молекул.

Конденсація — процес перетворення пари на рідину.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.