ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018 - ФІЗИКА КОМПЛЕКСНЕ ВИДАННЯ

Частина I НАВЧАЛЬНИЙ ДОВІДНИК — З ПРИКЛАДАМИ ТА ЗАВДАННЯМИ

МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА

3. ВЛАСТИВОСТІ ПАРИ

3.4. КИПІННЯ. ПЕРЕГРІТА РІДИНА

Кипіння — процес швидкого утворення й збільшення бульбашок насиченої пари всередині рідини, які прориваються крізь вільну поверхню рідини.

Або:

Кипіння — пароутворення, яке відбувається як у всьому об'ємі рідини, так і з її поверхні за незмінної температури, названої температурою кипіння.

♦ Рідина кипить, коли тиск насиченої пари дорівнює зовнішньому тиску на рідину. Температура кипіння води дорівнює 100 °С за нормального атмосферного тиску:

Рн.п 100°С = ратм ≈ 105 Па.

♦ Температура кипіння рідини залежить від рідини, наявності домішок, зовнішнього тиску на рідину (рн.п = рзовнішня).

При зменшенні зовнішнього тиску температура кипіння знижується, і навпаки.

♦ Якщо з рідини видалити розчинене повітря (багатократним кип'ятінням) і можливі центри пароутворення (пилинки, йони тощо), то можна нагріти рідину до температури дещо вищої від температури кипіння. Такий стан називають перегрітою рідиною.

Перегріту рідину також можна одержати за умови, якщо зовнішній тиск стане меншим порівняно з тиском насиченої пари за даної температури.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.