Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018 - ФІЗИКА КОМПЛЕКСНЕ ВИДАННЯ

Частина I НАВЧАЛЬНИЙ ДОВІДНИК — З ПРИКЛАДАМИ ТА ЗАВДАННЯМИ

МЕХАНІКА

2. ОСНОВИ ДИНАМІКИ

2.1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ

Динаміка — розділ механіки, який вивчає причини зміни швидкості руху тіл внаслідок їхньої взаємодії (під виливом інших тіл).

Явище інерції — явище збереження тілом стану спокою або рівномірного прямолінійного руху за умови, що на нього не діють інші тіла та поля або їхні дії скомпенсовані.

Рух за інерцією — рух тіла із постійною швидкістю за умови, що на нього не діють інші тіла та поля або їхні дії скомпенсовані.

Інерціальна система відліку — система відліку (СВ), відносно якої тіло зберігає швидкість свого руху постійною, якщо на нього не діють інші тіла та поля або їхні дії скомпенсовані.

♦ Зазвичай для розрахунку рухів поблизу земної поверхні за інерціальну СВ обирають СВ, пов'язану із Землею.

♦ СВ, які рухаються рівномірно прямолінійно відносно інерціальної СВ також є інерціальними.

♦ Якщо інерціальні СВ рухаються одна відносно одної зі швидкістю, набагато меншою від швидкості поширення світла, то під час переходу з однієї інерціальної СВ в іншу прискорення руху тіла, маса тіла та час не змінюються.

Принцип відносності у класичній механіці (принцип відносності Галілея): усі інерціальні СВ є рівноправними, тобто в усіх цих системах будь-які механічні явища протікають однаково.

Інертність — властивість тіла, яка полягає в тому, що для зміни швидкості руху тіла потрібен деякий час.

♦ Внаслідок взаємодії більш інертне тіло набуває меншого прискорення, ніж менш інертне.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.