Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Парето Вільфредо

Парето Вільфредо (1848 — 1923) — італійський економіст, соціолог і політолог. Відомий як дослідник проблеми і основоположник теорії еліт. За визначенням П., люди різняться фізично, морально і інтелектуально. Елітою він вважав сукупність індивідів, що досягли великих результатів у будь-якій галузі, поділяв її на правлячу еліту і не правлячу. Владу в суспільстві має, на думку П., правляча еліта, яка, захопивши керівні висоти, не допускає появи талановитих людей, котрі загрожують її існуванню. Вважав, що існують два типи еліти, які постійно змінюють один одного, — «леви» і «лисиці». Стабільна політична система характеризується перевагою еліти «левів», хоча там, де «левів» більше, суспільство схильне до застою. Еліта «лисиць», навпаки, забезпечує динамізм у розвитку суспільства. Основна праця П. — тритомник «Трактат із загальної соціології» (1916).

Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. — Львів, 1997; Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити