Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Партія парламентська (партії парламентського типу)

Партія парламентська (партії парламентського типу) — партія, що зорієнтована на парламентську роботу, на функціонування в рамках парламентаризму (тобто самого парламенту, а також місцевих, комунальних, муніципальних, провінційних та інших представницьких органів); партія, що працює в парламенті або представлена фракцією в парламенті. З-поміж усіх функцій основною для П. п. є розробка стратегії виборчих кампаній, програм для виступу і участі у виборах, організація і забезпечення перемоги на виборах. Виокремлюють три основні типи П. п.: 1) класичні партії (наприклад, республіканська і демократична партії США, консервативна партія у Великобританії), які функціонують там, де високою і помітною є роль представницької системи; 2) партії, що розглядають парламентську роботу як один із напрямів своєї політичної діяльності. П. п. мають порівняно стійке членство і базуються здебільшого на трьох основах: партійна структура, депутатський корпус і профспілкові та інші масові організації; 3) комуністичні партії, які в минулому розглядали парламентську діяльність не інакше, як другорядну, оскільки їхня ідеологія існувала саме як державна ідеологія.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000; Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003; Политическая социология. — Ростов н/Д, 1997; Політологічний енциклопедичний словник: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / За ред. Ю. С. Шемшученка, В. Б. Бабкіна. — К., 1997.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити