Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Політична теорія

Політична теорія — 1) історія політичної думки (діяльність з дослідження праць класичних мислителів, відомих фахівців, що досліджували і досліджують різноманітні аспекти феномену політики, політичного життя тощо); 2) тлумачення понять (демократія, свобода, справедливість тощо); 3) формальне моделювання (конструювання формальних моделей політичних процесів); 4) теоретична політологія (більш теоретичний аспект звичайної політології). До 70-х років XX ст. вираз «теоретична політологія» був категоріальним терміном, що стосувався канонічних класичних текстів від Платона до Маркса і широкого кола тогочасних досліджень у таких галузях, як філософія, політологія та історія. Тобто П. т. спочатку (США) була розділом політології. Наприкінці 90-х років у США, пізніше — в Європі політологія виокремилася в самостійну суспільну науку, а П. т. свого часу також почала формуватися як певною мірою окрема наукова дисципліна, хоча і до сьогодні чіткого розподілу тут не існує.

Енциклопедія політичної думки / Пер. з англ. — К., 2000;Crick В. The American Science of Politic. — Berkeley, 1959; What Should Political Theory Be Now? / Ed J. S. Nelson. — Albany; N.-Y., 1983.

M. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити