Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Політичний

Політичний — поняття для визначення багатьох елементів політичного життя: політичний об'єкт, політичний суб'єкт, політичний процес тощо. Воно фактично охоплює увесь обсяг поняття «політика». Найчастіше використовується для характеристики політичного процесу життя країни, політичного простору життя тощо.

Цей термін найчастіше використовується при визначенні політичного класу. Поняття «політичний клас» стало поширеним у західних політичних науках. Ним визначають сукупність усіх, хто має будь-який стосунок до політичного життя в межах політичних партій, рухів, виборчих блоків, до формування законів в усіх сферах суспільства (законодавча влада), до змін в політичній системі, до контролю за виконанням законів (влада судова). За західною методологією політичних наук, політичний клас складають політичні діячі і активні політичні групи (актив політичних партій, громадських організацій), що відображають інтереси різних верств населення, зокрема, як правило, підприємницьких та політичних груп, які розвиваються на фундаменті власних економічних і політичних інтересів, пов'язаних з організацією політичного та економічного життя суспільства.

Г. Дашутін


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити