Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN)

Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN) — регіональна, міжурядова політико-економічна організація, створена у 1967 р. на основі Бангкокської декларації наради міністрів закордонних справ Індонезії, Малайзії, Сінгапуру, Таїланду, Філіппін, а пізніше — Брунею (1984), В'єтнаму (1995). ASEAN була створена з метою забезпечення прискорення економічного, соціального й культурного розвитку її держав — членів на засадах співробітництва та взаємодопомоги; зміцнення миру і стабільності в регіоні; підтримки і поглиблення вигідного ділового співробітництва з міжнародними організаціями, що мають схожі мету та завдання. Керівними органами ASEAN є конференція глав держав і урядів, щорічна сесія міністрів закордонних справ держав — членів Асоціації; постійний комітет; міжпарламентська організація ASEAN. Асоціація має шість спеціальних робочих комітетів: з фінансів і банківських операцій; промислової сировини та енергетики; продуктів сільського і лісового господарства; торгівлі і туризму; транспорту і зв'язку. Партнерами ASEAN з діалогу є Австралія, Європейський Союз, Канада, Нова Зеландія, США, Республіка Корея, Японія, а партнерами з консультацій — Китай і Росія. Місце розташування секретаріату — Джакарта (Індонезія).

Политология: Словарь-справочник / М. А. Василик, М. С. Вершинин и др. — М., 2000; Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити