Політологічний словник

Пригожин Ілля Романович (нар. 1917)— бельгійський учений російського походження, лауреат Нобелівської премії з хімії (1977), засновник великої наукової школи, один із творців синергетики — міждисциплінарного напряму наукових досліджень, який виник на початку 70-х років XX ст. і який ставить своїм основним завданням пізнання загальних закономірностей та принципів, що лежать в основі процесів самоорганізації в системах різної природи: фізичних, хімічних, біологічних, технічних, економічних і соціальних. Основні праці: "Від існуючого до виникаючого. Час і складність у фізичних науках" (1985), "Порядок із хаосу. Новий діалог людини з природою" (1986).

Князева Е. Н., Курдюмов С. П. Синергетика как новое мировоззрение: диалог с И. Пригожиньїм // Вопросьі философии. — 1992. — № 12; Современная западная философия: Словарь. — М., 1991; Щекин Г. Социальная теория и кадровая политика. — К., 2000.

Г. Щокін

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити