Політологічний словник

Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN) — регіональна, міжурядова політико-економічна організація, створена у 1967 р. на основі Бангкокської декларації наради міністрів закордонних справ Індонезії, Малайзії, Сінгапуру, Таїланду, Філіппін, а пізніше — Брунею (1984), В'єтнаму (1995). ASEAN була створена з метою забезпечення прискорення економічного, соціального й культурного розвитку її держав — членів на засадах співробітництва та взаємодопомоги; зміцнення миру і стабільності в регіоні; підтримки і поглиблення вигідного ділового співробітництва з міжнародними організаціями, що мають схожі мету та завдання. Керівними органами ASEAN є конференція глав держав і урядів, щорічна сесія міністрів закордонних справ держав — членів Асоціації; постійний комітет; міжпарламентська організація ASEAN. Асоціація має шість спеціальних робочих комітетів: з фінансів і банківських операцій; промислової сировини та енергетики; продуктів сільського і лісового господарства; торгівлі і туризму; транспорту і зв'язку. Партнерами ASEAN з діалогу є Австралія, Європейський Союз, Канада, Нова Зеландія, США, Республіка Корея, Японія, а партнерами з консультацій — Китай і Росія. Місце розташування секретаріату — Джакарта (Індонезія).

Политология: Словарь-справочник / М. А. Василик, М. С. Вершинин и др. — М., 2000; Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.