Політологічний словник

Атлантична хартія — декларація про основні засади військової і післявоєнної політики, підписана у серпні 1941 р. тодішніми прем'єр-міністром Великобританії В. Черчиллем і президентом США Т. Рузвельтом на борту воєнного корабля в Атлантиці. А. х. визнавала право народів на самовизначення, на вільну міжнародну торгівлю і на міжнародне економічне співробітництво. За рішенням тих, хто підписав цей договір, після повного роззброєння усіх країн — агресорів слід було подбати про побудову всеохоплюючої і довготривалої системи міжнародної безпеки. В 1941 р. про своє приєднання до основних положень А. х. заявив СРСР. У січні 1942 р. 26 держав у "Декларації Об'єднаних Націй" заявили про свою згоду з цілями А. х., яка у такий спосіб стала своєрідним прообразом ООН.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.