Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Рухи альтернативні

Рухи альтернативні — громадські рухи, що протистоять підходам традиційних організацій (державні, політичних партій, профспілок тощо) у вирішенні глобальних, регіональних, місцевих питань і проблем (екології, війни і миру, демократизації суспільства, забезпечення якості, рівня життя) До Р. а. належать рухи: екологічні, за новий стиль, спосіб життя та ін. Породжують Р. а. реальні проблеми людського життя, які не в змозі вирішити самостійно держави, їх органи. Загальними рисами Р. а. є: участь у них здебільшого представників середніх прошарків суспільства; молодіжний склад учасників; заперечення традиційних структур суспільства; радикалізм у заходах і рішеннях, які ними пропонуються. Серед Р. а. найбільш організованими і потужними є рухи, пов'язані з вирішенням екологічних проблем («партії зелених», «Гринпіс», фракції в парламентах багатьох країн тощо).

Политическая социология. — Ростов н/Д, 1997; Философский энциклопедический словарь. — М., 1998; Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити