Політологічний словник

Сегрегація (від лат. segregatio — відокремлення) — у соціальних відносинах вид расової, етнічної, національної, релігійної, статевої дискримінації, що виявляється у територіальному, політичному, культурно-освітньому, зокрема релігійному тощо відокремленні одних рас, етносів, націй тощо від інших (поселення, навчання, заборона чи обмеження релігійних вірувань, участі у політичних процесах тощо). У другій половині XX ст. расову дискримінацію в основному подолали (скажімо, у США), але у сучасному світі мають місце інші форми дискримінації (позбавлення громадянства цілих етносів тільки тому, що вони не належать до корінної нації, вигнання мігрантів тощо).

Banton М. Racial and Ethnic Competition. — Cambridge, 1983; Основи демократії. — K., 2002; Націоналізм. Антологія. — К., 2000; Політичний енциклопедичний словник: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — К., 1997.

Н. Рижко

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити