Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Свобода слова

Свобода слова — одна з наріжних демократичних свобод громадянського суспільства. С. с. — право кожного громадянина вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово аби в інший спосіб, зокрема з допомогою ЗМІ. С. с. гарантується Конституцією України. Право на С. с. може бути обмежене лише в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, охорони здоров'я громадян, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню конфіденційної інформації або підтримання авторитету і неупередженості правосуддя. В Україні заборонено створення та фінансування державних органів, установ, організацій або посад для цензури масової інформації.

Бондар Ю. В. Свобода слова: українська мірка. — К., 2004; Україна: інформація і свобода слова. Статті, закони, постанови, нормативні документи. — К., 1997; Чинне законодавство України. - К., 2003.

Ю. Бондар


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити