Політологічний словник

Автокефалія (від грецьк. autos — сам, kephale — голова) — самоврядування, адміністративна незалежність помісних православних церков. Перші автокефальні церкви виникли на території східної частини Римської імперії і суміжних з нею держав. У IV ст. в результаті відокремлення ряду патріархій і митрополій провінцій Візантії з'явилися чотири таких церкви: Константинопольська, Александрійська, Антіохійська, Єрусалимська. У міру поширення православ'я і дальшого розвитку в ньому сепаратистських тенденцій, викликаних намаганням звільнитися з-під імператорської і патріаршої влади Константинополя, утворювалися нові автокефальні церкви. Нині їх, за офіційним церковним переліком, — 15, близько 5 церков не одержали офіційного визнання автокефальних. Серед них — Українська православна церква Київського Патріархату. Відповідно до православної традиції церкви розміщуються "по честі" в такому порядку: Константинопольська, Александрійська, Антіохійська, Єрусалимська, Руська, Грузинська, Сербська, Румунська, Болгарська, Кіпрська, Елладська (Грецька), Албанська, Польська, Православна церква Чехії та Словаччини, Американська. В 1990 р. на церковному соборі в Києві було проголошено утворення автокефальної православної церкви в Україні.

Релігієзнавчий словник / За ред. А. Колодного і Б. Лобовика. — К., 1996.

О. Рублюк


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.