Політологічний словник

Бабкін Володимир Дмитрович (нар. 1924) — провідний український юрист, політолог, заслужений діяч науки і техніки України. У 1969 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук. У 1971 р. йому присвоєно звання професора. У 1980-1993 рр. — професор кафедри міжнародного права, професор кафедри політології Київського державного університету ім. Т. Шевченка. З 1993 р. — провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. 1993 року обраний академіком Української Академії політичних наук.

У наукових працях Б. розроблено і розвинено такі важливі проблеми, що мають теоретико-методологічне значення для юридичної науки, як взаємозв'язок теорії права, філософії права та політології, інтегративна юриспруденція, типи праворозуміння, взаємозв'язок права з категоріями справедливості, гуманізму, свободи і рівності, реальними соціальними процесами, циклічністю та спадкоємністю етапів соціально-правового розвитку, співвідношення народу і влади, особистості і держави, шляхи розвитку людського виміру політики і права, проблеми правового виховання й освіти та ін.

Разом з іншими вітчизняними науковцями він зробив вагомий внесок у становлення і розвиток української політології, розробку концептуальних засад, програм, посібників та підручників, підготовку науково-викладацьких кадрів.

У 1991 р. — керівник авторського колективу "Політичного енциклопедичного словника". У 1994 — 2000 рр. — президент української асоціації політологів, керівник авторського колективу одного з перших в Україні посібників з політології "Основи політології. Курс лекцій".

Б.— автор близько 160 наукових праць, зокрема: "Правовое воспитание студенческой молодежи" (1982), "Сучасна буржуазна політико — правова ідеологія" (1985, у співавт.), "Глобальні проблеми сучасності і політика" (1986, у співавт.), "Політичний енциклопедичний словник" (1997, у співавт., керівник авт. кол.), "Юридична енциклопедія" у 6 т. (1998 — 2004, у співавт.), "Енциклопедія етнорегіоналістики" (2000, у співавт.), "Політологія" (2001, у співавт.), "Антологія української юридичної думки" (2002, упоряд., співавт. вступного нарису і відпов. ред.), "Міжнародна поліцейська енциклопедія" у 10 т. (2003, у співавт.).

Хто є хто в Україні. — К., 2003.

О. Бабкіна


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.