Політологічний словник

Багряний Іван Павлович (псевдонім Івана Лозов'ягіна) (1907 — 1963) — один з яскравих письменників, громадських діячів першої половини і середини XX ст. Народився на Охтирщині. Вчився у київському художньому інституті. Входив до літературного об'єднання MPC (Майстерня революційного слова), в діяльності якого намагався протистояти вульгарній політизації літератури і художньої творчості. Вперше був заарештований у 25 років (1932), але втік з табору і знову був засуджений. Напередодні війни вступає до ОУН, затим емігрує (переважно живе в Мюнхені), де разом з Г. Костюком, І. Майстренком, С. Підгайним створює Українську революційно-демократичну партію (УРДП). Б. поєднував ідею національного визволення України з ідеями соціальної демократії і соціальної справедливості, вважаючи основною рушійною силою такої боротьби робітників, селян, трудову інтелігенцію. Одним з важливих завдань вважав об'єднання "усієї різномовної і різнорідної маси населення України у єдину українську цілісність". Найвідоміші твори: романи "Сад Гетсиманський", "Тигролови", памфлет "Чому я не хочу повертатися в СРСР?" та ін. Посмертно (1992 р.) Б. присуджено Державну премію України ім. Т. Шевченка.

Мала енциклопедія етнодержавознавства / HAH України. Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького; Редкол.: Ю. І. Римаренко (відп. ред) та ін. — К., 1996.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.