Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Челідзе Валерій

Челідзе Валерій (нар. 1922) — радянсько-американський соціолог. Емігрував до США. Одним з основних напрямків наукових досліджень є відродження натурфілософського підходу до культурної еволюції людини, що спирається на сформовану ним концепцію людської ієрархії та її роль у житті людини і суспільства. Вважає, що у суспільстві велася і ведеться перманентна і жорстока ієрархічна боротьба, постійно використовується сила для збереження існуючої нерівності, для використання переваги перебування на верхніх щаблях суспільної ієрархії. У праці «Ієрархічна людина» Ч. робить спробу «визначити волю людини і її роль у суспільстві», використовуючи поняття «воля» як близьке до поняття «воля для свободи». На думку Ч., є сильні і слабкі люди, між ними відбувається боротьба. Суспільство сьогодні, вважає Ч., «це суспільство слабких, неагресивних, доволі покірних людей. Ми здебільшого коримося законам, а в тиранічних суспільствах — тиранові». Основні твори Ч.: «Переможець комунізму», «Майбутнє Росії», «Ієрархічна людина» та ін.

Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. — Львів, 1997; Челидзе Валерий. Иерар- хический человек. — М., 1991.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити