Політологічний словник

Щедрова Галина Петрівна (нар. 1954) — доктор політичних наук, професор, член — кореспондент Української Академії політичних наук.

Народилася в м. Зимогір'є Луганської області. У 1977 р. закінчила філологічний факультет Луганського державного педагогічного інституту ім. Т. Г. Шевченка. В 1977 р. обрана секретарем, а в 1980 р.— другим секретарем Кам'янобрідського райкому комсомолу. З 1983 до 1988 р. працює в Ленінському райкомі партії м. Луганська завідувачем відділу пропаганди та агітації.

У 1990 р. Щ. закінчила з відзнакою Київську вищу партійну школу за спеціальністю викладач соціально-політичних дисциплін, політолог. З 1991 р. працює на посаді старшого викладача кафедри соціально-політичних теорій Східноукраїнського державного університету. У 1993 р. захистила кандидатську дисертацію з політології. Працює доцентом кафедри політології в Східноукраїнському державному університеті. У 1996 р. захищає докторську дисертацію, здобуває науковий ступінь доктора політичних наук. З вересня 1996 р. Щ. стає засновником і завідувачем магістратури державного управління, а з 1997 р. працює завідувачем кафедри політології Східноукраїнського державного університету. У 1998 р. призначена деканом гуманітарного факультету університету. У 2001 р. на базі гуманітарного факультету було створено два нових факультети: історії та політології й факультет філософський. Факультет історії та політології очолила професор Г. П. Щедрова.

Автор монографії "Громадянське суспільство, правова держава і політична свідомість громадян" (1994), 70 наукових статей, співавтор монографій "Політична система сучасної України: можливості становлення, тенденції розвитку" (2002), "Україна в сучасному геополітичному просторі: теоретичний і прикладний аспекти" (2002).

Ф. Рудич

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити