Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Шульга Микола Олександрович

Шульга Микола Олександрович (нар. 1943) — український політолог та соціолог. У 1969 р. закінчив Ростовський державний університет. Наукову діяльність розпочав у 1972 р. аспірантом Інституту філософії HAH України. Тут він захистив кандидатську дисертацію, працював молодшим, старшим науковим співробітником. Після того як на базі кількох підрозділів Інституту філософії HAH України у 1991 р. було створено Інститут соціології HAH України і донині М. Шульга працює у цій науковій установі. У 1993 р. захистив докторську дисертацію. З 1991 р. очолював сектор, а з 1993 р.— відділ Інституту соціології HAH України, з 1996 р. — одночасно заступник директора інституту. Під його керівництвом виконано кілька наукових досліджень, присвячених аналізу соціальних, етно-соціальних і соціально-психологічних процесів у сучасному українському суспільстві.

Автор понад 290 наукових праць, у тому числі 4 індивідуальних, 35 колективних монографій (виходили друком в Ізраїлі, Росії, Сполучених Штатах Америки, Угорщині, Фінляндії, ФРН, Чехословаччині). Під його керівництвом підготовлено ряд докторських та кандидатських дисертацій. Заступник академіка — секретаря Відділення історії, філософії та права НАН України, член спеціалізованих рад із захисту дисертацій, член редколегій наукових журналів, президент Соціологічної асоціації України.

У 1980 — 1990 pp. працював у ЦК Компартії України інструктором, консультантом, завідувачем сектору, завідувачем відділу.

У 1994 — 1995 pp. — міністр у справах національностей, міграції та культів. Народний депутат України І та IV скликань. Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (1997 p.). Лауреат академічної премії імені М. С. Грушевського (2002 p.). Заслужений діяч науки і техніки України (2003 р.)

О. Антонюк


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити