Політологічний словник

Боротьба за владу (struggle for power) — напружений, конфліктний ступінь протистояння і протидії існуючих соціальних сил та організацій стосовно влади, розуміння її суті, призначення, ролі і місця у суспільстві, житті громадян. Б. за в. пов'язана з метою оволодіти владою відповідно до конкретних інтересів тих, хто бореться за неї. Часто такі інтереси є навіть кардинально протилежними, несумісними, такими, що суперечать один одному. Б. за в. ведеться на різних рівнях: індивідуальному, груповому, внутрішньодержавному, міжнародному, в межах регіону, між партіями, кланами, угрупованнями тощо. У Б. за в. використовуються різноманітні засоби і методи. Оскільки Б. за в. часто спричиняє досить негативні наслідки, погіршення соціально-економічного стану громадян, найліпшим шляхом врегулювання ситуації, її нормалізації є досягнення злагоди і встановлення примирення, пошук компромісів, використання взаємних поступок з метою припинення протиборства або й боротьби загалом.

Халипов В. Ф. Власть: Кратологический словарь. — М., 1997; Головатий М. Ф. Політична психологія. — К., 2001; Бородкин Ф. М., Коряк Н. М. Внимание: конфликт! — Новосибирск, 1989.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.