Політологічний словник

Боротьба класів — один з поширених проявів конфронтальних соціальних процесів, що за певний, часто досить короткий проміжок часу уможливлює здійснення радикальних соціальних змін. Б. к. — це досить гострий конфлікт між класами, інтереси яких або несумісні, або взагалі не збігаються, є протилежними. Виникає Б. к. з появою класів і є вираженням основної суперечності антагоністичного способу виробництва — конфлікту між новими продуктивними силами і старими (застарілими) виробничими відносинами. Б. к. існує у таких формах: економічна, політична, ідеологічна.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000; Михальченко М., Самчук 3. Україна доби межичасся: блиск і убозтво куртизанів. — Дрогобич, 1998.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.