Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Боротьба за владу

Боротьба за владу (struggle for power) — напружений, конфліктний ступінь протистояння і протидії існуючих соціальних сил та організацій стосовно влади, розуміння її суті, призначення, ролі і місця у суспільстві, житті громадян. Б. за в. пов'язана з метою оволодіти владою відповідно до конкретних інтересів тих, хто бореться за неї. Часто такі інтереси є навіть кардинально протилежними, несумісними, такими, що суперечать один одному. Б. за в. ведеться на різних рівнях: індивідуальному, груповому, внутрішньодержавному, міжнародному, в межах регіону, між партіями, кланами, угрупованнями тощо. У Б. за в. використовуються різноманітні засоби і методи. Оскільки Б. за в. часто спричиняє досить негативні наслідки, погіршення соціально-економічного стану громадян, найліпшим шляхом врегулювання ситуації, її нормалізації є досягнення злагоди і встановлення примирення, пошук компромісів, використання взаємних поступок з метою припинення протиборства або й боротьби загалом.

Халипов В. Ф. Власть: Кратологический словарь. — М., 1997; Головатий М. Ф. Політична психологія. — К., 2001; Бородкин Ф. М., Коряк Н. М. Внимание: конфликт! — Новосибирск, 1989.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити