Політологічний словник

Бурдьє П'єр (нар. 1930) — французький соціолог, політолог. Глибоко досліджував і досліджує суспільство, вважаючи його сукупністю відносин, пов'язаних з типом влади. Тип таких відносин він вбачає у певному політичному полі, де діють конкретні політичні сили й існують підконтрольні їм ресурси (капітали) — економічні, соціальні, символічні, культурні та ін. Політику як тип соціальних відносин, певне соціальне поле описує як багатовимірний простір. Основними поняттями соціологічної теорії Б. є: поле, habitus, символічне насилля, незнання, де поле — це певні відносини, що складаються у суспільстві; habitus — структуроване соціальне відношення, яке відображає соціально-культурні правила, стилі життя різних соціальних груп; символічне насилля — необхідна функція влади, яка нав'язує свою ієрархію цінностей. Будь-яка влада тримається не так за допомогою насилля, як через визнання її легітимності. Детально вивчав макрополітику як явище, що складається із сукупності соціальних практик окремих агентів, визначав її як динамічне, постійно мінливе явище. Основні праці: Нарис теорії практики (1977), Відтворення в освіті, суспільстві і культурі (1977), виробництва (1993).

Соціологія: короткий енциклопедичний словник. — К., 1998; Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.