Політологічний словник

Варшавський договір — військово-політичний союз про дружбу, співробітництво і взаємну допомогу східноєвропейських держав, створений на противагу НАТО в 1955 р. До В. д. входили: Албанія (вийшла у 1968 р.), Болгарія, НДР, Польща, Угорщина, Румунія, СРСР, Чехословаччина. В. д. виходив із взаємних зобов'язань держав — учасниць допомагати одна одній. Командуванням збройними силами В. д. постійно призначався перший заступник міністра оборони СРСР. В. д. забезпечував правову основу для розміщення радянських збройних сил на територіях країн — членів В. д. Крім того, СРСР мав монополію на виробництво важкого озброєння, що сприймалося НАТО як особлива загроза в процесі блокового протистояння. До розпаду В. д. спонукали внутрішньополітичні зміни, які відбулися у європейських державах наприкінці XX ст., розпад СРСР.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.