Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Визнання виборів недійсними

Визнання виборів недійсними — процедура, згідно з якою встановлюються причини невизнання акту політичного волевиявлення громадян шляхом голосування. Регулюється виборчим законодавством кожної окремої країни. Вирізняють такі дві найбільш поширені підстави для визнання виборів недійсними. Перша — якщо під час проведення виборчої кампанії її учасники допустили грубі порушення чинного виборчого законодавства, доведені у судовому порядку. Це можуть бути порушення, пов'язані з агітацією в день голосування, моральний та фізичний тиск на виборців, використання коштів, розмір яких істотно перевищує норми, передбачені виборчим законодавством, тощо. Друга — якщо під час підрахунку голосів спостерігалися порушення законодавства про вибори, внаслідок чого результати голосування виявилися спотвореними.

У разі визнання виборів недійсними не пізніше як через місяць після такого визнання проводяться повторні вибори. Відповідне рішення ухвалюється ЦВК. На повторних виборах в одномандатному виборчому окрузі не мають права балотуватися особи, які призвели до визнання виборів недійсними.

Погорілко В. Ф. Вибори народних депутатів України / Юридична енциклопедія. — Т. 1. — К., 1998.

Л. Шкляр


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити