Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Агітація виборча

Агітація виборча (від лат. agatatio — приведення в рух, спонукання) — один з основних важливих засобів політичного впливу на широкі маси у демократичному суспільстві, інструмент у боротьбі класів, груп, партій за політичний авторитет, владу, сукупність методів схиляння населення у бік кандидата в депутати. Ведеться шляхом особистих зустрічей, бесід, виступів, доповідей, дискусій на зборах, мітингах, на радіо і телебаченні, в інших засобах інформації для того, щоб залучити громадян на свій бік, спонукати їх до громадсько-політичної, суспільної діяльності, впливати на їхні свідомість та настрої. В Україні питанням форм і засобів ведення виборчої агітації присвячено розділ п'ятий «Передвиборна агітація» Закону «Про вибори». В ньому визначено порядок і умови використання передвиборної агітації, засобів масової інформації, інших агітаційних матеріалів (ст. 32, 33, 34 та ін.)

Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. — К., 2003; Головатий М. Ф. Мистецтво політичної діяльності. — К., 2002.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити