Політологічний словник

Війна холодна — війна між світом капіталізму і соціалістичним табором, яка датується з дня відомої доповіді В. Черчилля у Фултоні (США) в 1947 р. В. х. реалізовувалася методами ідеологічної та психологічної боротьби. Супроводжувалася методами війни гарячої — шляхом військового протистояння військових блоків (насамперед НАТО і Варшавського), регіональних військових конфліктів у всьому світі, розвідувальних заходів, диверсій тощо.

В. х. має свою специфіку: охоплює світу цілому, окремі регіони, країни; в цій війні зникає відмінність між фронтом і тилом, між громадянською та міжнаціональною (міждержавною) війною; в ній велику роль відіграють засоби масової інформації, підривні ідеологічні і психологічні акції.

Розпад так званого соціалістичного співтовариства й Варшавського договору, а потім СРСР, Югославії, Чехословаччини, возз'єднання Німеччини і трансформація інших "соціалістичних" країн до моделей "вільного суспільства" було розцінено як безперечну перемогу в глобальній В. х. (інколи говорять про перемогу у третій світовій війні).

М. Михальченко


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.