Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Війна холодна

Війна холодна — війна між світом капіталізму і соціалістичним табором, яка датується з дня відомої доповіді В. Черчилля у Фултоні (США) в 1947 р. В. х. реалізовувалася методами ідеологічної та психологічної боротьби. Супроводжувалася методами війни гарячої — шляхом військового протистояння військових блоків (насамперед НАТО і Варшавського), регіональних військових конфліктів у всьому світі, розвідувальних заходів, диверсій тощо.

В. х. має свою специфіку: охоплює світу цілому, окремі регіони, країни; в цій війні зникає відмінність між фронтом і тилом, між громадянською та міжнаціональною (міждержавною) війною; в ній велику роль відіграють засоби масової інформації, підривні ідеологічні і психологічні акції.

Розпад так званого соціалістичного співтовариства й Варшавського договору, а потім СРСР, Югославії, Чехословаччини, возз'єднання Німеччини і трансформація інших «соціалістичних» країн до моделей «вільного суспільства» було розцінено як безперечну перемогу в глобальній В. х. (інколи говорять про перемогу у третій світовій війні).

М. Михальченко


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити