Політологічний словник

Аграрна політика (від лат. agrarius — земельний і грецьк. politica — державні або суспільні справи)— 1) зміст і наслідки політичних заходів, дій, які спрямовані на регулювання ситуації в сільському господарстві і які, поширюючись на всі сфери життя суспільства, стосуються насамперед населення, що живе сільськогосподарською працею; 2) сільськогосподарська політика, пов'язана з суспільно-політичним вирішенням загального питання. Розрізняють А. п. у вузькому і широкому розумінні. У вузькому вона означає політику в галузі сільського господарства на тому етапі розвитку цієї традиційної сфери людської праці, коли вона була самостійним, застійним і консервативним видом діяльності. Останніми роками сільськогосподарська галузь має багато розгалужень і дістала назву "агропромисловий комплекс". Форма, процес і зміст А. п. в конкретній країні мають свої відмінності залежно від географічних ознак, історичної практики. Аграрний сектор економіки є предметом постійної уваги держави, уряду, основних політичних сил будь-якої країни, оскільки саме від його стану залежить рівень життя, забезпечення населення продуктами харчування. А. п. має домінуюче значення в житті аграрної держави і менш значимою вона є в індустріальній державі. В сучасній Україні А. п. має велике значення з огляду на те, що з її допомогою регулюються земельні відносини, вирішуються питання землекористувачів.

Політологічний енциклопедичний словник: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — К., 1997; Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.