Політологічний словник

Ґандизм — суспільно-політичне та релігійно-етичне вчення видатного діяча індійського національно-визвольного руху Мохандаса Карамчанда Ганді (1869-1948). Виходячи з релігії індуїзму Г. апелює до моралі, пропагує систему самовдосконалення, а звідси і основний принцип вчення Г. — ахінса — ненасильство. У політиці Г. проповідує тактику масових ненасильницьких дій, або "сатьяграхи", основною індивідуальною формою якої є голодування. Основою концепції ненасильницького суспільства Г. є новий метод політичної дії — громадянська непокора. Г. проти колоніального панування, обстоює повне самоврядування, заперечує класову боротьбу і пропагує суспільство загального добробуту. Засадничими для Г. є також ідеали єдності і загальнонаціональних інтересів, боротьба проти кастового поділу людей та релігійного фанатизму, наявність не насильства у зовнішній політиці. Ці та інші складові становили основні принципи ідеології національно-визвольного руху, внутрішньої та зовнішньої політики незалежної Індії.

Політологічний енциклопедичний словник: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — К., 1997.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.