Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Всесвітня Рада церков (ВРЦ)

Всесвітня Рада церков (ВРЦ) — одна з найбільш представницьких і впливових міжхристиянських організацій, керівний центр сучасного екуменічного руху, учасниками якого є протестантські, православні і нехалкідонські (монофізитські) церкви та об'єднання. ВРЦ утворена в 1948 р. в Амстердамі (Голландія) на І асамблеї на базі трьох протестантських рухів: «Віра і порядок», «Життя і діяльність», «Міжнародна місіонерська рада». Тоді її організатори створенням ВРЦ намагалися подолати наявні догматичні і канонічні розходження між церквами, активізувати їх спільну діяльність. Однак це завдання практично не вирішене через віросповідні розбіжності. До ВРЦ не входить Ватикан, хоча й підтримує з нею контакти на рівні спостерігачів і здійснює спільні заходи з окремими її установами. Штаб-квартира ВРЦ розташована у Женеві (Швейцарія). Очолює ВРЦ Генеральна асамблея представників церков. На ній вона обирається і їй же підзвітна у своїй діяльності. Документи, рішення ВРЦ мають рекомендаційний характер, а церкви, що входять до неї, зберігають свої організаційні і культурні відмінності. На асамблеях ВРЦ окрім церковних, богословських питань обговорюються й інші питання суспільно-політичного характеру.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000; Політологічний енциклопедичний словник: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — К., 1997.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити