Політологічний словник

Гегельянство — філософська течія, що бере свій початок із вчення, праць, творчості Гегеля. Г. виникло у Німеччині в 30- 40-х роках XIX ст. Після смерті Гегеля його школа розпалася на право -, ліво - або молодогегельянство та ортодоксальне Г. Право-гегельянці трактували вчення Гегеля в дусі протестантської ортодоксії, як раціональну форму богослов'я (К. Гешель, Г. Хінріхс, Г. Габлер та ін.). Молодогегельянці наголошували на особливій, винятковій ролі особистісного, суб'єктивного фактора в історії, суспільному розвитку (А. Руге, А. Бауер, К. Маркс та ін.). Ортодоксальні гегельянці (К. Міхелет, К. Розенкранц та ін.) займали середню позицію, намагаючись зберегти теоретичне вчення Гегеля у його непорушності і "чистоті". К. Маркс, Ф. Енгельс критикували молодогегельянство ("Святое семейство", "Немецкая идеология"). Пізніше Г. у своєму розвитку вийшло за межі гегелівської школи і в багатьох країнах з'явилися інші його течії, так зване неогегельянство.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.