Політологічний словник

Геракліт Ефесський (бл. 544 — 484 до Р. X.) — давньогрецький філософ, політичний діяч. Вважав, що світ ніким з богів та людей не створений, а існує і вічно буде живим вогнем, що час від часу гасне і розгорається. Існує, за Гераклітом, всемогутній божественний першовогонь, який є чистим розумом, логосом, з якого шляхом розколу й утворилося багато різних речей. Геракліт вважав, що війна — батько усіх речей і в одних вона знаходить богів, а в других — людей, в одних — вільних, а в других — рабів тощо. Душевну ясність людина може мати лише тоді, коли підкоряється закону розуму, який дає про себе знати як у влаштуванні держави, так і у влаштуванні природи. У цьому і є найвище щастя. Вчення Геракліта Ефесського активно використовували для своїх наукових пошуків Гегель, Фейєрбах, Шлейєрмахер, Ніцше, Лассаль, Ленін та багато інших науковців і політиків.

Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. — Львів, 1997; Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.