Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Геракліт Ефесський

Геракліт Ефесський (бл. 544 — 484 до Р. X.) — давньогрецький філософ, політичний діяч. Вважав, що світ ніким з богів та людей не створений, а існує і вічно буде живим вогнем, що час від часу гасне і розгорається. Існує, за Гераклітом, всемогутній божественний першовогонь, який є чистим розумом, логосом, з якого шляхом розколу й утворилося багато різних речей. Геракліт вважав, що війна — батько усіх речей і в одних вона знаходить богів, а в других — людей, в одних — вільних, а в других — рабів тощо. Душевну ясність людина може мати лише тоді, коли підкоряється закону розуму, який дає про себе знати як у влаштуванні держави, так і у влаштуванні природи. У цьому і є найвище щастя. Вчення Геракліта Ефесського активно використовували для своїх наукових пошуків Гегель, Фейєрбах, Шлейєрмахер, Ніцше, Лассаль, Ленін та багато інших науковців і політиків.

Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. — Львів, 1997; Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити