Політологічний словник

Гласність — слово ввійшло в сучасний вжиток як визначення одного з напрямів політичного курсу, проголошеного в СРСР М. Горбачовим ("політика Г."). Трактувалося як відкрите обговорення в суспільстві важливих соціальних і політичних питань. Проте і тоді залишалися теми, закриті від вільної дискусії громадян ("зони, закриті від Г."), для яких зберігалася цензура і необхідність офіційної санкції. Таким чином, Г. не дорівнювала свободі слова (як сформулював це журналіст, будучи свідком першого з'їзду народних депутатів СРСР, "наша Г. майже досягла свободи слова"). Очевидно, керівництво держави вважало, що принциповий консенсус у суспільстві існує і його треба лише проявити. Насправді ж така єдність встановлюється лише експериментально в процесі комунікації громадян. За визначенням філософа Мамардашвілі, Г. означає представленість всього, що є в суспільстві, і це лише початок руху до встановлення консенсусу.

Гласность // 50/50. Опыт словаря нового мышления. — М., 1989.

Е. ЩербенкоВідвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.