Політологічний словник

Глоболюція — зміна політичного режиму в державі, здійснена за визначального політичного та економічного втручання інших держав, міжнародних організацій та органів, транснаціональних корпорацій. Г. — елемент глобалізаційних теорій, запропонований американським аналітиком Томасом Фрідманом на Світовому економічному форумі у січні 2001 р. Серед засобів, через які може здійснюватися Г., він назвав суттєве збільшення зовнішньої допомоги в обмін на встановлення ефективного та демократичного правління.

На думку Т. Фрідмана, Г. повинна застосовуватися щодо так званих "неспокійних держав, які є надто великими, щоби зникнути, але надто неефективними, щоби розвиватися", характеризуються високим рівнем корупції, безсиллям права, фрагментацією влади. До таких держав він зарахував Російську Федерацію, Індонезію та Китай.

Використання Г. як засобу забезпечення геополітичних інтересів, альтернативного військовому втручанню, є елементом офіційної та прихованої зовнішньої політики світових наддержав.

Кресін О. Глобальні види з Швейцарських Альп. Давос: політичний бік економічного форуму // Президентський вісник. — 2001. — № 5.

О. КресінВідвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.